Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати?

У сучасному ритмі життя ми намагаємося зводити до мінімуму справи, які займають багато часу. Процедури з видалення волосся — один з процесів, який займає багато не тільки часу, а й коштів. Розповідаємо, які способи видалення найбільш ефективні, допомагаємо вам розібратися в чому відмінність видалення волосся лазером від фотоепіляцією. За що не варто сплачуати, щоб заощадити час на улюблені заняття або відпочинок.

Особливості лазерної епіляції

LASER — це абревіатура від Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, що перекладається як «посилення світла за допомогою вимушеного випромінювання». Іншими словами, це пристрій, який перетворює світлову, теплову або інший вид енергії в енергію з вузьконаправленим потоком випромінювання.

Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фото

У кожному з лазерів — рубіновий, олександритовий, діодний і неодимовий – довжина хвилі чітко обмежена об’єктом, в честь якого вони названі і який знаходиться в пристрої:

 1. довжина хвилі рубінового лазера становить суворо 694 нм;
 2. олександритового – 755 нм;
 3. діодного – 800 нм;
 4. неодимового – 1064 нм.

Залежно від довжини хвилі, лазерна установка передає промінь на певну глибину тіла людини. Так як на різних ділянках фолікули залягають на різній глибині, часто говорять про ефективність різних лазерів на різних зонах.

Наприклад, видалення волосся лазером рубіновим найбільш ефективне на верхній губі, олександритовий та діодний відмінно «дістають» до волосяних цибулин підборіддя, щік, гомілок і стегон, неодимовий найбільш ефективний для «рослинності» інших ділянок тіла.

Але є ще один параметр, який впливає на ефективність руйнування структури волосся — це ступінь поглинання хвилі пофарбованими структурами. Тобто, вода, меланін і оксигемоглобін, на які впливає промінь.

За рахунок того, що у кожного лазера вузький спектр, кожен з них впливає на різні структури. Наприклад, рубіновий лазер за рахунок своєї короткої довжини хвилі поглинається не тільки меланіном, а й шкірою. А це може викликати опік. Тому його категорично не можна використовувати на смаглявій та засмаглій шкірі. Він також неефективний для волосся, фолікули яких знаходяться на великій глибині, наприклад, в області ніг, бікіні, спини.

Лазерне видалення волосся на неодимовому лазері набагато слабкіше — вплив на пігмент і шкіру мінімальний, тому він найбезпечніший для роботи з темною шкірою. Хоча ефективність його набагато нижче. Це означає, що буде потрібно проведення більшої кількості процедур. І другий мінус неодимової установки при видаленні волосся — вартість такого обладнання найвища. Тому, якщо в салоні не надаються інші послуги, при яких він ефективний, клієнтам курс виллється в чималу «копієчку».

Олександритовий і діодний лазери вважаються найбільш універсальними, які «працюють» на більшості фототипів шкіри, при цьому не створюючи проблем у вигляді пігментації, опіків та інших побічних ефектів.

Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фото

Діодний лазер поглинає меланін і гемоглобін, руйнуючи ростковую зону, з якої волосся отримує живлення. Таким чином припиняється подача життєво важливих елементів для росту і після декількох сеансів волосся не росте.

Процедури на діодних лазерах найбільш ефективні при поєднанні світлої шкіри і темного волосся. При використанні апарату ефективність видалення висока, але часто потрібно знеболення місце обробки. Хоча хворобливість залежить від больового порогу кожного пацієнта. Крім того, вже існують апарати з системою охолодження, щоб запобігти перегріванню шкіри.

Що стосується олександритового лазера — установки ефективні для різних типів шкіри, у тому числі для афроамериканського. Якщо ж олександритовий лазер має вбудовану установку для охолодження (як Motus AX), процес епіляції навіть при максимальних параметрах відбувається абсолютно безболісно.

При цьому має значення сам хід процедури. Епіляція в русі, яку запатентувала компанія DEKA, дозволяє нагрівати меланін у волосяній цибулині максимально, але поступово. Так виключається хворобливість, а ефективність залишається на високому рівні.

Особливості фотоепіляції

Чому часто називають «лазерні фотоепілятори»? Адже фотоепіляція IPL в перекладі з англійської — це широкосмугове імпульсне світло?

Тому що, як і лазерна, фотоепіляція відноситься до оптичних процедур, які працюють за принципом селективного термолізу. Його суть — енергія світла поглинається меланіном, який «дає» колір волосині. Після поглинання енергії, пігмент нагрівається, пошкоджуються судини, які живлять волосся, паросткові клітини і шкіра.

Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фото

Але в порівнянні з лазерним пристроєм, фотоепілятор має ширший спалах в той час, як лазерний промінь селективний і не зачіпає навколишні тканини. Діапазон хвиль фотоепілятора становить від 500 до 1200 нм.

Спочатку IPL-методика використовувалася для видалення судинних сіточок і родимок, а згодом, фахівці помітили властивість впливати на ріст волосся (вірніше на його припинення). Цікаво, що перше покоління IPL-апаратів пропускало УФ-промені, шкідливі організму. Але з часом пристрої доповнили фільтрами, які їх відсівали.

Додаткові фільтри дозволяють коригувати різні косметологічні дефекти, такі як пігментні плями, шрами, акне, судинні зірочки та інше. Тому сучасні прилади для фотоепіляції використовують не тільки для видалення волосся, а й для інших косметологічних процедур.

Вартість одного сеансу фотоепіляції нижча, ніж процедура лазерної епіляції. Але за рахунок більшої кількості необхідних сеансів фотоепіляції, загальна ціна особливо не відрізнятиметься від ціни курсу лазерної епіляції.

Протипоказання до лазерної епіляції

Залежно від типу лазера, протипоказання відрізняються. Наприклад, процедури на рубіновому лазері, як ми писали вище, протипоказані людям з темною шкірою.

Є й загальні протипоказання, які є незалежними від лазерної установки.

Перше, це абсолютні протипоказання:

 1. фотодерматози;
 2. гострі форми шкірних захворювань;
 3. будь-які порушення цілісності шкіри;
 4. онкологічне захворювання;
 5. прийом препаратів на основі вітаміну А;
 6. захворювання серцево-судинної системи;
 7. герпетичні інфекції в стадії загострення;
 8. надмірна свіжа засмага;
 9. псоріаз;
 10. вагітність та лактація.

Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фото

І є відносні протипоказання:

 • алергічні реакції;
 • цукровий діабет;
 • варикозне розширення судин;
 • прийом психотропних ліків і трав;
 • ретиноїдна терапія;
 • прийом ліків, що знижують згортання крові.

Зверніться до лікаря, який консультує вас, можливо перераховані вище відносні протипоказання дозволять вам пройти курс процедур лазерної епіляції і зробити шкіру гладкою.

Протипоказання до фотоепіляції

Максимальні результати з видалення небажаної «рослинності» за допомогою фотоепілятора будуть на поєднаннях «світла шкіра – темне волосся». Це головні показання до використання. Що стосується протипоказань, це:

 1. перенесені інфаркт, інсульт;
 2. варикози в зоні видалення;
 3. нервово-психічні розлади;
 4. інфекційні захворювання;
 5. онкологічне захворювання;
 6. гострі герпетические форми;
 7. порушення гормонального фону;
 8. фотодерматози;
 9. засмага і автозасмага;
 10. велика кількість невусів;
 11. алергія на сонячне світло;
 12. цукровий діабет, астма, гемофілія, віч.

В області очей фотоепіляція теж суворо заборонена, так як це загрожує негативними наслідками, аж до сліпоти.

Фотоепілятор або лазерний епілятор: відмінності

Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фото

Лазер — це пучок сфокусованого світла, в той час, як пляма фотоепілятора розсіюється широко. Широкосмугове світло фотоепілятора сильніше відбивається від поверхні шкіри. Це означає, що кількість енергії, яка потрапляє в тканини, менша, відповідно ефект від процедури слабший.

Випромінювання при фотоепіляції поліхроматичне, влючає всю палітру кольорової гами і напрямки потоків паралельні.

Лазер — монохроматичний, його довжина хвилі постійна, а промені виходить під різними кутами і сходяться в одній точці. Тому, вся енергія потрапляє «в ціль» (меланін, гемоглобін) більш цілеспрямовано. Вплив точковий, з мінімальною втратою енергії. А це значить — що навколишні тканини не чіпаються, частота побічних реакцій мінімізується, а кількість процедур менша.

При фотоепіляції ж спектр впливу більш широкий, проникаюча здатність гірша, а ймовірність ускладнень унаслідок абсорбції шкірою — збільшується.

Лазерний і фотоепілятор: різниця та що ж все-таки обрати?

Обидва методи видалення волосся засновані на застосуванні світла. Але ефективність лазерних установок однозначно вища.

Що стосується окремих показників:

 • Лазерна епіляція чи фотоепіляція: що обрати? фотоЗа відчуттями. Болісність фотоепіляції невелика. На лазері — залежить від типу обладнання. Повністю безболісний — олександритовий з вбудованою системою охолодження.
 • Вартість. 1 сеанс фотоепіляції дешевше лазерної, але через нижчу ефективність кількість процедур на курс більша. Наприклад, 6-8 процедур лазерної або 10-15 фотоепіляції.
 • Необхідість попередньої підготовки. При фотоепіляції шкіра не повинна бути засмаглою. І робота можлива тільки з 1-3 фототипами шкіри (світла). Лазерна епіляція на Мовео — олександритовому лазері від компанії DEKA, дозволяє скоротити обмеження не засмагати до 3-х днів (на діодному – 10-14 днів).
 • Швидкість процедури. Висока швидкість на фотоепіляторі, так як площа плями впливу велика. На діодному та олександритовому — процедура триває довше, але на Motus AX, при епіляції в русі — найменше. Для збільшення швидкості використовують спеціальний гель для ковзання маніпули по шкірі.
 • Ефективність. Дослідження показують, що ріст волосся при використанні фотоепіляторів припиняється на 70%. Лазерне видалення волосся забезпечує зникнення «рослинності» на 80-90%.
 • Безпека. Лазерні епілятори за рахунок охолоджуючих систем можуть бути абсолютно безболісними. Діодні, на яких зі зростанням номера процедури збільшується потужність, можуть бути болісними, потрібні анестетики (особливо в надчутливих зонах). Фотоепілятор впливає не тільки на волосся, але і на навколишні тканини, тому підвищується ризик виникнення побічних реакцій. На фотоепіляторах хворобливість теж невисока.

Порівнявши два методи з їх перевагами та недоліками, а також оцінюючи результати роботи в нашому салоні лазерної епіляції, сміливо стверджуємо, що олександритовий лазер — найбезпечніший і найефективніший спосіб видалення небажаного волосся. Сподіваємося, ми зрозуміло описали, чим відрізняється фотоепілятор від лазерного епілятора, і ви розумієте, за що платите гроші та на що використовуєте власний час.

Автор статті - лікар, спеціаліст з лазерної епіляції Ярмоліч Юлія Сергіївна

Автор статті

Лікар, спеціаліст з лазерної епіляції

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню