Лазерна епіляція і родимки: що потрібно знати?

Почнемо статтю з реальної історії, яку розповіла наш майстер – Кулик Євгенія.

На прийом в мій кабінет зайшла молода дівчина. В ході консультацій я з’ясувала, що їй поставили опік на родимці, після чого був тривалий відновлювальний період. Але їй пощастило, що родимка (невус) НЕ переродилася. Залишилася того ж розміру і кольору.

Дорогі дівчата! Щоб з вами не сталася схожа ситуація, просіть майстрів закривати родимки від променя, особливо великі, оскільки в кожному невусі велика кількість меланіну. У момент впливу він нагрівається, роблячи опік. Якщо ж майстер прикриває невус білим засобом, промені лазера відбиваються.

Наші фахівці замальовують родимки в обов’язковому порядку. Сам прилад Motus AX з технологією Moveo – безпечний за рахунок динаміки (робота в русі). Меланін нагрівається поступово, а білий колір, за яким приховують родимку, відбиває 90% лазерного імпульсу.

Щоб ваші родимки так само продовжували прикрашати тіло, а не ставали проблемами після лазерної епіляції, потрібно цю тему вивчити. Розповідаємо про те, як впливає лазерна епіляція на родимки.

Чи можна робити лазерну епіляцію, якщо є родимки?

Лазерна епіляція і родимки: що потрібно знати? фото

Для початку, визначимо, що таке родимка, або невус. Це скупчення величезної кількості меланоцитів – клітин, багатих на меланін. Саме на цей меланін впливає промінь лазера під час епіляції.

Невус може бути плоским або виступати над поверхнею шкіри. Якщо родимка однорідного кольору, діаметр родимки невеликий (до 5-6мм), не змінюється в розмірах протягом декількох років – протипоказань до видалення волосся за допомогою апаратів лазерної епіляції немає.

У яких же випадках лазерна епіляція при родимках протипоказана? Якщо у вас родимки асиметричної форми, з нечіткими контурами і з кількома відтінками – потрібно перед процедурою епіляції проконсультуватися з майстром лазерної епіляції та лікарем-дерматологом.

Лазерний промінь, який руйнує волосяні цибулини, впливаючи на меланін родимки, подразнює її. Щоб виключити ризик опіку і не допустити будь-яку зміна родимки, перед процедурою роблять спеціальний захист: зафарбовують родимки білим косметичним олівцем або заклеюють лейкопластирем, якщо вони об’ємні. Такі дії на запобігають потраплянню лазерного променя на родимку.

Родимки після лазерної епіляції: симптоми, які насторожують

На жаль, не у всіх салонах краси при проведенні епіляції лазером звертають особливу увагу на родимки. Тому, якщо ви після процедури у таких «фахівців» помітили будь-яку зміну родимок, зверніться до лікаря.

Відповідаємо ще на кілька поширених запитань про епіляцію і родимки:

 • Чи можна робити лазерну епіляцію на родимках? Можна, попередньо замалювавши їх білим олівцем. У той же час, на ділянках шкіри, де є родимки, видалення волосся можливо. Але з умовою, що ці меланінові «магніти», на які впливає лазер, будуть надійно захищені.
 • Чи можна проводити лазерну епіляцію на родимках з волоссям? Є родимки, з яких виростає одна або кілька волосин. Їх видаляти не рекомендуємо. Тому що лазерне випромінювання подіяти на волосяну цибулину, яка знаходиться під родимкою, не торкнувшись скупчення меланіну в родимці, не може. А отже, це ризик вплинути на це утворення.
 • Чи може лазерна епіляція викликати рак? Лазерна епіляція не може викликати рак. Дослідники висувають різні причини появи злоякісних клітин: бактерії, віруси, паразити, куріння, мутації ДНК, нездоровий спосіб життя, УФ-випромінювання і т.д. Але поки однозначної відповіді на питання не існує. Можливо кілька з причин, зливаючись воєдино, дають фатальний ефект. Сам лазер не може впливати на зміну властивостей клітини, але він здатний зруйнувати ті, які містять меланін. Так як концентрація меланіну в родимці набагато вища, ніж в волосяному фолікулі, вплив буде потужним і на тактильному рівні це може супроводжуватися неприємними відчуттями, може статися опік шкіри. Тому, клієнтам перед процедурою лазерної епіляції на родимках робимо згаданий вище захист білим кольором. Таким чином виключаються будь-які зміни.
 • В яких випадках лазерна епіляція при родимках протипоказана? Якщо в зоні епіляції знаходяться кілька родимок – це не протипоказання. Суворо заборонено виконувати маніпуляції на шкірі людям, у яких визначена меланома (рак шкіри) або інші види онкологічних захворювань. Тому що лазер, покращуючи мікроциркуляцію в клітинах, збільшує швидкість їх ділення.
  Три головні показники, які вказують, що родимка є доброякісним утворенням – чіткий, круглий контур, наявність на ній волосся і однорідний колір.
  Якщо ви сумніваєтеся в будь-якій з ознак або вас турбує явна зміна невуса – теж записуйтеся на прийом до лікаря.
 • Яким чином відбувається видалення родимок лазером? Клітини родимки руйнуються лазером-коагулятором завдяки нагріванню і зупинці кровотечі в довколишніх кровоносних судинах. Видалення родимок – болюча косметологічна процедура, тому застосовують анестетики.
  Олександритовий лазер, який ми використовуємо для видалення небажаного волосся, має довжину хвилі 755 нм і високу швидкість проникнення імпульсу (5-10). Ці параметри не дозволяють видалити родимку. Для їх видалення застосовують лазерні установки з іншими параметрами: довжина хвилі близько 500 нм, висока температура і вища частота імпульсу.

На завершення скажемо, що лазерна епіляція волосся, якщо в зоні дії є родимки – вимагає незначної підготовки. Огляньте шкіру і якщо бачите будь-які зміни – зверніться до дерматолога.

Бажаємо вам здорової, гладкої шкіри!

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню