Чи може лазерна епіляція привести до раку?

Хоча лазерна епіляція багато років користується великою популярністю, і серед жінок, і серед чоловіків, навколо методу існує безліч міфів. Один з найпопулярніших – передбачувана концерогенність. У статті розвіємо це переконання і відповідаємо на найпопулярніші питання щодо того, чи викликає лазерна епіляція рак.

Чому існують міфи про шкоду лазерної епіляції?

Чи може лазерна епіляція привести до раку? фото

Існує думка, що рак шкіри може виникнути від лазерної епіляції. Звичайно, це неправда. Цілком можливо, думка викликана тим, що онкологія є одним з протипоказань до лазерної епіляції.

Лазерний промінь, безумовно, не змусить здорові клітини мутувати і приймати неопластичні властивості. Але люди, у яких діагностували онкологічне захворювання, не можуть скористатися даною процедурою, як і більшістю інших, що є в естетичній медицині. Тому що люди, які проходять лікування від раку, мають особливо чутливу шкіру, яка легко піддається змінам.

Сучасні наукові дослідження і лікарі-онкологи доводять, що лазерна епіляція не викликає рак. Навпаки, сьогодні лазери все частіше використовують для лікування різних хвороб. Тому підкреслюємо, що видалення волосся за допомогою лазерного обладнання – це безпечна процедура для здорових людей. Вона не ризикована для здоров’я людей, які не мають протипоказань.

Як діє лазерний промінь?

Промінь лазера за своєю природою – світловий. Набагато більшу дозу подібних променів ми отримуємо щодня, навіть під час прогулянки пішки. Під час епіляції лазером на попередньо підготовлену ділянку шкіри впливає лазерний промінь, який поглинається меланіном – природним пігментом в волоссі. Далі, всередині волосяної цибулини, промінь світла перетворюється в тепло, яке руйнує структуру фолікула, після цього він гине.

Таким чином лазерний промінь видаляє небажане волосся, руйнуючи його. При цьому зовсім не зачіпаючи шкіру і внутрішні органи, адже його довжина досягає максимум 4 мм.

Отже, правильно виконана процедура лазерної епіляції не може зробити негативний вплив на організм.

Реакції шкіри на лазерну епіляцію. Протипоказання

Щоб процедура лазерної епіляції не викликала подразнення шкіри, важливо дотримуватися рекомендацій. Не можна засмагати, користуватися автозасмагою, лосьйонами для засмаги від декількох днів до двох тижнів до та після процедури. Залежить від типу лазерної установки. Також слід відмовитися від психотропних препаратів, ретиноїдів, стероїдів, антибіотиків. Не слід проводити процедури пілінгу.

Після епіляції шкіра може трохи почервоніти, тому за нею потрібен правильний догляд. Не можна використовувати косметику, що містить спирт та ретиноїди. Шкіру слід ховати від сонячного випромінювання, використовуючи креми з УФ-фільтрами.

Ми вже згадували, що лазерна епіляція не канцерогенна, але рак є протипоказанням до процедури. Серед інших найбільш частих протипоказань:

Чи може лазерна епіляція привести до раку? фото

 • інфекційні захворювання шкіри;
 • надмірна і свіжа засмага;
 • вагітність;
 • лактація (за самопочуттям);
 • пошкоджений епідерміс;
 • епілепсія;
 • прийом психотропних ліків і трав;
 • ретиноїдна терапія;
 • прийом ліків, що знижують згортання крові;
 • псоріаз;
 • цукровий діабет.

Якщо у вас немає перерахованих протипоказань, записуйтеся на лазерну епіляцію і насолоджуйтеся гладкою шкірою.

Лазерна епіляція і рак

Чи може лазерна епіляція привести до раку? фото

Лазерна епіляція повністю безпечна для шкіри, якщо косметолог, що виконує процедуру, і пацієнт дотримуються всіх інструкцій. Перед використанням лазера необхідна консультація.

Спеціаліст оцінює стан шкіри, визначає її фототип і підраховує кількість необхідних процедур та їх час. У його завдання також входить медичне інтерв’ю з пацієнтом (збір анамнезу), таким чином він виключає протипоказання до процедури.

Відповідна підготовка до серії процедур також є і обов’язком пацієнта. Важливими є й правила, які треба дотримуватися після процедури.

Що стосується розвитку раку під час цієї косметологічної процедури, то виявляється, лазер може навіть допомогти в його лікуванні. Більш того, в світі не зафіксовано жодного випадку появи онкологічних захворювань після процедури лазерної епіляції.

Люди, які задаються питанням, чи є лазерна епіляція канцерогенною, також повинні знати, що лазер для видалення волосся, який використовується в нашій клініці, належним чином протестований та перевірений. Має всі сертифікати та дозволи, що підтверджують його безпеку.

Лазерна епіляція – не тільки метод ефективний та безпечний для видалення небажаного волосся. Спосіб також позбавить вас від врослого волосся, чорних цяток і подразнення, викликаного голінням, шугарінгом або восковою депіляцією.

Чи може лазерна епіляція привести до раку? фото

Автор статті

Косметолог, Спеціаліст з лазерної епіляції

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню