Епіляція чи депіляція, яка різниця?

Ці два поняття часто плутають між собою. Але обидві процедури мають на увазі одне – видалення небажаного волосся. Давайте розберемося і уточнимо, чим відрізняється епіляція від депіляції та як знайти власний спосіб позбавлення від волосся.

Депіляція

Депіляція – це способи видалення волосся, при яких не чіпаються волосяні фолікули. В результаті ріст волосся не порушується і процедури необхідно повторювати через короткі проміжки часу.

Види депіляції

  • Гоління – найпопулярніший метод позбавлення волосся, при якому за допомогою бритви видаляється видима частина волосяного покриву. Головний недолік методу – дуже короткочасний ефект (1-3 дні).
  • Ваксинг – це спосіб депіляції, під час якого наноситься спеціальний косметичний віск, який склеює волоски. Далі віск видаляється за допомогою спеціальних серветок. Для ефективної депіляції цим методом важлива довжина волосся вона має становити від 4 до 10 мм і жінкам це приносить дискомфорт, особливо в літню пору.
  • Шугарінг – ще одна методика депіляції, подібна ваксингу. Головна відмінність – використання спеціальної пасти з цукру, яку видаляють по росту волосся. За тривалістю і больовими відчуттями ці два методи дуже схожі. Однак ризик виникнення врослого волосся при застосуванні шугарингу нижчий.
  • Механічний депілятор – видалення всього волосся з коренем за допомогою машинки – депілятора. У машинках є обертові пластини або вібруючі пружини, які видаляють волосся за принципом пінцета. Процес дуже болісний і тривалий. Пристрій не захоплює тонкі, маленькі волоски.
  • Хімічна депіляція  спосіб видалення волосся з застосуванням крему, гелю або лосьйону. Засіб наносять на шкіру. Речовина вступає в реакцію з волосиною та руйнує її. Але для проникнення в шкіру речовини не вистачає розміру порів та інтенсивності речовини, інакше він би залишав опіки на шкірі. Таким чином ви можете впливати на корінь волосини лише в тих місцях, де засіб зміг досягти фолікула, в інших випадках видаляється лише видима частина волосся.

Епіляція

Епіляція – це видалення волосся, що супроводжується пошкодженням волосяних фолікул, в результаті волосся більше не росте.

Відносно даного терміну існує кілька міфів. Перший: епіляція – це видалення волосся назавжди. Нажаль, на даний момент не існує методу, який дозволив би позбутися небажаного волосся на все життя. Хорошим результатом вважається зменшення кількості волосся на 90%, а гучні обіцянки салонів краси не більше ніж маркетинговий хід. Другий: епіляція – це шкода для організму. Небезпека для здоров’я можлива, якщо не дотримуються основні правила проведення процедури. Або у людини є протипоказання до процедури. Основними протипоказаннями є: вагітність, наявність злоякісних новоутворень, цукровий діабет та дерматологічні захворювання у фазі загострення.

Види епіляції

  • Фотоепіляція. В основі методу – вплив високо-імпульсного світла, в результаті якого відбувається загибель волосини. Її суть полягає в поглинанні меланіном (фарбуючий пігмент волося) світлових хвиль. Ефективність процедури залежить від кількості меланіну. Тобто, чим світліше волосся, тим менш ефективна процедура. Перевагою методу є «омолодження» шкіри – принципи дії фотоепіляції і фотоомолодження схожі.
  • Електроепіляція – це руйнування волосяної цибулини за допомогою розряду електричного струму. Цей вид епіляції виконують за допомогою пінцета або голки. При пінцетному способі на кожну волосину впливає струм високої частоти. Тривалість дії – 1,5-2 хвилини. Тому даний метод незручно використовувати для видалення волосся на великих ділянках тіла. Електроепіляція із застосуванням стерильної голки – це введення голки під шкіру. Перевага даного методу в тому, що руйнуються навіть сиве волосся без пігменту. Але даний метод не підійде людям з низьким больовим порогом тому що процедура дуже болюча. Крім того, шкіра відновлюється дуже довго (до 2-х місяців). Також можливі ускладнення у вигляді опіків, гематом і рубців при схильності шкіри.
  • Лазерна епіляція – один з найефективніших методів видалення волосся на сьогоднішній день. В основі лазерної епіляції лежить руйнування волосяних фолікулів за допомогою лазерного випромінювання. Лазерний промінь так само, як і промінь фотосистеми впливає на меланін. Але є ряд відмінностей між цими методами. Лазер видає одну довжину хвиль, в той час, як криптонові лампи, що застосовуються в фотоепіляторі, видають безліч хвиль. Як наслідок – ефективність зменшується, особливо на більш світлому волоссі. А небезпека для здоров’я в порівнянні з лазером вища.

Підсумовуючи, зазначимо: якщо протипоказань до проведення епіляції у вас немає – обов’язково скористуйтесь методом. Бо він дозволить зберегти гладкість вашої шкіри на тривалий термін. Ви врятуєтеся від подразнення шкіри та врослого волосся.

При виборі клініки звертайте увагу на обладнання, яке використовується в салоні. Чи є у персоналу медична освіта, які відгуки клієнтів про роботу салону краси.

У мережі салонів Laser Ville майстри лазерної епіляції використовують обладнання від італійського виробника Deka. Це олександритовий лазер Motus AX з технологією Moveo. Дана технологія дозволяє провести процедуру швидко і безболісно. Видаляється найсвітліше волосся і немає протипоказань для засмаглої або природної темної шкіри.

Епіляція чи депіляція, яка різниця? фото

Автор статті
Ярмоліч Юлія
Майстер лазерної епіляції

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню