Зміст статті
- Види депіляції
- Бриття
- Хімічна депіляція
- Механічне видалення
- Воскова депіляція
- Шугарінг
- Депіляція ниткою
- Епілятор
- Пінцет
- Електроепіляція
- Термоліз
- Електроліз
- Бленд
- Світлові види епіляції
- Фотоепіляція
- Лазерна епіляція
- Ультразвукова епіляція
- Принцип роботи олександритового динамічного лазера Motus AX
Депіляція або епіляція: знайдіть 3 відмінності
Депіляція – це механічне видалення частини волосся над шкірним покривом, без пошкодження волосяного фолікула.
Епіляція – видалення волосся за допомогою руйнування волосяної цибулини (фолікула).
Обрати оптимальний спосіб позбавлення від небажаного волосся вам допоможуть порівняння методів, наведені нижче.
Види депіляції, переваги та недоліки кожного виду
До депіляції відносяться: гоління, розчинення волосся хімічними засобами, механічне виривання волосся – воскова депіляція або ваксинг (від англ. Wax – віск), шугарінг, видалення електроепілятором, пінцетом та нитками.
Гоління
Плюси. Доступно. Не потрібно ходити в салон, записуватися, контролювати дати процедур.
Мінуси. Подразнення від леза станка. Сухість, лущення.
Гострі краї волосків вростають в шкіру. Волосина швидко зростає – частота процедури раз в 1-3 дні.
Хімічна депіляція
Крем, лосьйон, гель або спрей містить речовини, які розчиняють білкову основу волосини. При цьому волосяний фолікул не змінюється, волосся росте як раніше.
Плюси. Волосина не колеться, як після гоління. Легко, безболісно, зручно в домашніх умовах.
Мінуси. Процедуру потрібно проводити часто – раз в 1-7 днів (в засоби додають компонент уповільнення зростання). Можуть бути почервоніння, запалення, алергічні реакції і опіки слизової від хімічних засобів. Засоби-депілятори ефективні при певних температурах. Також не можна застосовувати на чутливих ділянках шкіри.
Механічне видалення
Воскова депіляція
Це видалення з коренем. Існує 2 види воску – холодний та гарячий.
Плюси. Холодним воском депіляцію можна проводити в домашніх умовах. Зменшується активність росту волосся. Частота застосування – раз в 3-4 тижні. Застосування заспокійливих масел у складі воску.
Мінуси. Процедура болюча. Процедуру з гарячим воском бажано проводити в салоні, щоб контролювати температуру нагрівання і виключити опік шкіри. Волосся вростає.
Шугарінг
Особливості проведення – наносять цукровмісну пасту тільки на волосся. Після застигання засіб знімають разом з волоссям, що склеїлося.
Плюси. Шкіра страждає менше, ніж при восковій депіляції. Верхній шар шкіри не знімається – тому врослого волосся з’являється менше, ніж при восковій депіляції. 1 процедура в місяць.
Мінуси. Боляче. Можливі алергічні реакції. Вростання волосся.
Депіляція ниткою (тридінг)
Древній метод, але до цих пір використовується. Це фізичне висмикування за допомогою ролика, скрученого з бавовняних ниток. Захоплюється кілька волосин одразу.
Плюси. Низький ризик травмування шкіри. Добре для пушкового, тонкого волосся.
Мінуси. Шкіра травмується. Волосся вростає.
Епілятор
Прилад з безліччю “пінцетиків”, які захоплюють і витягують одразу кілька волосин.
Плюси. Швидко. Індивідуальний прилад – не потрібно турбуватися про стерильність. Незалежність від салону та майстра. Можна використовувати скрізь, де є електрика.
Мінуси. Боляче. Частина волосся на високій швидкості епілятора зривається без кореня і починає швидко відростати. Багато волосся вростає в шкіру. На короткий період часу – 1-2 тижні.
Пінцет
Плюси. Можна використовувати в будь-яких умовах, де завгодно.
Минусы. Боляче. Дуже довго – вищіпувати по одному волоску. Швидко відростає.
Тепер що стосується заборон на різні види депіляції. Протипоказань для гоління практично немає – крім папілом і великої кількості родимок.
Депіляція хімічними засобами: в кращому випадку – засіб не розчинить жорстке волосся і шкіра почервоніє, в гіршому – алергічні прояви.
Видалення небажаного волосся фізичним «висмикуванням» не підходить людям з низьким больовим порогом і тим, хто не готовий витрачати свій час кожні 3-6 тижнів на відвідування салону.
Епіляція: види, відмінності, плюси і мінуси кожного методу, протипоказання
Що таке епіляція? Це різні способи руйнування фолікула з метою припинити зростання волосини. Основні види епіляції:
Електроепіляція
Термоліз
Дія високочастотним змінним струмом. У кожен фолікул потрібно потрапити голкою, через яку надходить електричний імпульс. Цибулина волосини миттєво руйнується через швидке нагрівання.
Вдосконалений термоліз – це флеш-метод. Принцип дії – теж гальванічний ефект. Відмінність від термолізу – використовують постійний струм високої частоти, вплив на волосся всього 0,01-0,09 с. Голки ізольовані – тому процедура менш болюча. Є можливість вибирати режими на блоці управління.
Сіквеншіал флеш. Це – вдосконалений флеш-метод. Застосовується високочастотний змінний струм і імпульси різної тривалості. Так майстер може в залежності від товщини волосся змінювати тривалість імпульсу. Для волосся товщого – потрібен коротший імпульс, а сила струму вища.
Мінуси. Запалення шкіри, пігментація, тривале загоєння ранок після процедури.
Електроліз
Вплив електричним струмом високої частоти і низької напруги. Через голку також вводиться невелика доза лугу і фолікул руйнується.
Мінуси. Цей метод епіляції більш болючий, ніж термоліз. Займає більше часу. Вимагає високої точності і професіоналізму майстра. Часті запалення, тривале загоєння шкіри.
Бленд
Апарат, який поєднує метод електролізу і термолізу.
Плюси. Підходить абсолютно для всіх ділянок обличчя та тіла.
Сіквеншіал бленд (англ. sequential – послідовний). Це вдосконалений бленд-метод: для посилення ефекту руйнування фолікула при введенні голки в момент імпульсу знижується амплітуда постійного струму. Таким чином, вплив на фолікул більш інтенсивний, а хворобливі відчуття менші.
Мінуси. Часто – запальні процеси, пігментація шкіри.
Світлові види епіляції
Фотоепіляція
Вид світлової епіляції із застосуванням високо-світла. Ефект зупинки зростання пояснюється фото-термічним руйнуванням.
Плюси. Безконтактний спосіб впливу, мінімальне пошкодження шкіри, висока швидкість процедури. Активізується вироблення колагену, який омолоджує шкіру.
Мінуси. Дія тільки на темне волосся. Процедура супроводжується хворобливими відчуттями. Не діє на світле, пушкове волосся. Не бажано застосовувати в зонах надчутливої шкіри. Можливі опіки, пігментація шкіри.
Лазерна епіляція
Це радикальне видалення волосся за допомогою лазерного випромінювання. Волосяний фолікул поглинає світлову хвилю, меланін нагрівається, руйнуючи клітини паросткової зони волоса і кровоносні судини, які живлять фолікул.
Основні типи лазера:
-
-
- рубіновий;
- олександритовий;
- неодимовий;
- діодний.
-
Плюси. Лазер впливає на волосся таким чином, що фолікул не відновлюється.
Залежно від виду лазера і доповнень у вигляді нових технологій – змінюється рівень хворобливості процедури, швидкість і ефективність.
Мінуси. Не діє на світле, сиве і пушкове волосся. Не можна застосовувати на смагляву, засмаглу шкіру. Ділянки шкіри після епіляції не можна відкривати УФ-променям 14 днів до процедури і після.
Ультразвукова епіляція
У шкіру впроваджуються ферменти (ензими) у вигляді гелю з допомогою ультразвукових хвиль. Активна речовина потрапляє в фолікул і зростання волосся припиняється.
Плюси. Безболісність процедури. Видаляється сиве і пушкове волосся.
Мінуси. Гель потрапляє не тільки в фолікул, а й на інші клітини шкіри. Це може викликати подразнення, алергічні реакції.
Ензими діють повільно, результати видно тільки після проходження курсу 5-8 сеансів. Не рекомендується на чутливих ділянках. 6-10 сеансів кожні 4 тижні. Далі – 1-2 рази на рік.
Протипоказаннями до електроепіляції є: хвороби шкіри, рани, вагітність і період лактації, нервово-психічні розлади.
Протипоказаннями для видалення волосся за допомогою ультразвукової та лазерної епіляції: серцево-судинні захворювання, варикозна хвороба, погане згортання крові (гемофілія), захворювання щитовидної залози, підвищена чутливість до сонячного світла (фотодерматози).
Принцип роботи олександритового динамічного лазера Motus AX з сапфіровим наконечником.
Основна проблема лазерних епіляції – біль під час сеансу. Друга складність процедури – щоб уникнути опіків, 14 днів ДО і ПІСЛЯ процедури і не можна засмагати.
З лазером MOTUS AX компанії DEKA все по-іншому. Він працює за технологією MOVEO (епіляція в русі). Ця технологія – новий крок в галузі до комфортного, швидкого і безболісного видалення волосся:
- Без болю. Олександритовий лазер, який подає лазерний промінь до фолікулу, охолоджується сапфіровим наконечником. Таким чином шкіра до високої температури не нагрівається і не пошкоджується. Опік виключений. Тому можна видаляти волосся на найніжніших ділянках шкіри (наприклад, в зоні бікіні).
- Швидко. Лазер називається динамічним, тому що розрахований на швидкий рух під час епіляції. Зона розміром 10 кв. см обробляється за 10-20 секунд (в залежності від кількості і товщини волосся). Таким чином час процедури – мінімальний. Наприклад, на найбільших ділянках, на стегнах, час впливу – до 20 хвилин.
- Безпечно. Виключений будь-який травматизм шкіри (ранки, рубці). Немає запалень шкіри і волосяної цибулини, виключений ризик зараження інфекціями.
Ви можете бути на сонці, незалежно від того, коли планується процедура епіляції на Motus AX. Нескладна підготовка до процедури – за 1 день або в день проведення потрібно волосся збрити а також не засмагати 3 дні до процедури. Аналогічно, можна засмагати на сонці чи в солярії на 4-й день після сеансу.
Лазер діє на будь-який колір волосся і безпечний для будь-якої шкіри – волосяний фолікул руйнується і ви позбавляєтеся зайвого волосся.