Лазерна епіляція під час вагітності

Щоб відповісти на питання «Чи можна робити лазерну епіляцію вагітним?», спочатку коротко про саму процедуру, протипоказання, а також всі «за» та «проти».

Лазерна епіляція: суть процедури

Лазерний промінь спрямовується в волосяний мішок (фолікул) і на волосяний сосочок. Руйнуючи їх, лазер виключає зростання волосини. Вплив лазера ефективний тільки на активній стадії росту волосся (анаген). Але оскільки не все волосся знаходиться в активній фазі росту, за один курс лазерної епіляції призупинити зростання не можна.

Згодом деякі волоски, які були на момент курсу в стані спокою (телоген), переходять в стадію росту і з’являються на шкірі. Щоб поверхня залишалася гладкою, періодично роблять підтримуючі процедури лазерної епіляції.

Залежно від гормонального стану вашого організму, знадобиться один сеанс на пів року – рік.

Протипоказання для лазерної епіляції

Як і для інших косметичних процедур, для проведення лазерної епіляції існують абсолютні та відносні протипоказання. Абсолютні, це ті, при яких ні в якому разі не можна використовувати метод.

Лазерна епіляція під час вагітності фото

До абсолютних протипоказань для епіляції відносяться:

  • серцево-судинні захворювання;
  • захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз);
  • підвищена чутливість до сонячного світла (фотодерматози);
  • прийом антибіотиків та деяких інших препаратів;
  • загострення соматичної патології;
  • герпес в активній фазі;
  • доброякісні та злоякісні пухлини;
  • цукровий діабет в стадії декомпенсації;
  • захворювання імунної системи;
  • стрептококова піодермія та інші захворювання шкіри в стадії ускладнення.

Відносні протипоказання – при яких ризики завдати шкоди здоров’ю невеликі. І вони можуть не братися до уваги при загрозі життю або коли позитивні наслідки більш вагомі.

До відносних протипоказань лазерної епіляції відносяться:

  • варикозне розширення вен;
  • загострення алергічних захворювань;
  • родимі плями в місці впливу лазерного променя;
  • незначні пошкодження шкіри.

Вагітність – теж відносне протипоказання. І теоретично процедуру лазерної епіляції вагітним жінкам можна проводити.

Деякі клініки і салони краси навіть визначають, що майбутній мамі можна записуватися на епіляцію в другому триместрі вагітності. Кажуть, що не можна під час вагітності робити тільки лазерну епіляцію бікіні, так як вплив променя відбувається поблизу плода. У той час, як лазерна епіляція обличчя і рук і ніг при вагітності допускається.

Але настільки це доцільно?

Звичайно, консультація акушера-гінеколога в цьому випадку обов’язкова. І навряд чи ваш лікар візьме на себе відповідальність за подібний дозвіл на будь-яких термінах вагітності. Адже гострої, життєвої необхідності в процедурі немає.

Лазерна епіляція вагітним: чи це необхідність?

  • По-перше, досліджень, які підтверджують або спростовують шкідливість лазерного променя для вагітних жінок не існує. Вони не проводяться з етичних міркувань і їх не заборонено на законодавчому рівні.

І хоча лазерний промінь нашого апарату Motus AX, довжиною хвилі 755 нм проникає в тіло лише на 2-4 мм і «дістати» життєво важливі органи вагітної чи малюка він не може, та все ж:

Чому при вагітності не можна робити лазерну епіляцію?

Як і більшість інших маніпуляцій і процедур, які не рекомендують проводити в період виношування дитини, лазерну епіляцію відкладають, щоб виключити будь-які загрози.

До слова, існують роботи дослідників, які підтверджують позитивний ефект від низькоінтенсивної лазерної терапії оздоровлення плоду та новонародженого при фетоплацентарній недостатності лазерного опромінення крові вагітних на стан дитини. Тому тут навпаки, говорять про позитивний вплив.

  • По-друге, якщо звернутися до санітарних норм і правил, в них йдеться, що на лікарів сучасні медичні прилади, в тому числі і з лазерними установками можуть діяти негативно. Тому працювати вагітним з приладами не можна. У приміщеннях, де використовуються такі установки, мають бути певні санітарно-технічні умови (одне з них – прибрати дзеркальні та гладкі поверхні).

Звичайно, жінка, яка бажає видалити волосся не знаходиться поблизу апарату стільки, скільки медпрацівник або майстер салону краси. Проте, чи варто йти навіть на мінімальний ризик, щоб попрощатися з небажаними волоссям?

  • І третє питання, яке виникає – місцеві знеболюючі. При видаленні волосся за допомогою різних лазерних установок, майстри застосовують їх. А це додатковий хімічний вплив на організм майбутньої мами.

І хоча технологія MOVEO в апараті MOTUS AX забезпечує безболісність, все ж фахівці центру рекомендують відкласти лазерну епіляцію до народження дитини.

Епіляція лазером під час лактації

Що стосується проведення процедури лазерної епіляції під час лактації – їх ми проводимо. Мами, які годують груддю і приходили до нас на курс – добре себе почувають, кількість молока не змінювалася.

Але при народженні відбуваються колосальні зміни гормонального фону жінки. І під час лактації фон продовжує стабілізуватися. Тому ми попереджаємо наших клієнток про можливий нестійкий результат.

Крім того, на тлі нестабільності гормонального фону, після лазерної епіляції може з’явитися гіперпігментація. А іноді підвищується чутливість шкіри.

Якщо ж ви дізналися про вагітність під час курсу епіляції – теж потрібно зробити паузу, і навіть не дивлячись проведені процедури і рекомендації не переривати курс, все ж скасувати його. Адже ніщо не зрівняється з душевним спокоєм мами та здоров’ям малюка.

Бажаємо вам оксамитової шкіри і тільки приємних емоцій від косметичних процедур!

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню