Чи можна робити лазерну епіляцію під час лактації?
Під час лактації більшість косметологічних процедур забороняються. Це пов’язано не стільки з прямою шкодою, як з мінімізацією всіх потенційних загроз мамі та дитині. Чи можна робити лазерну епіляцію під час годування грудьми?
Однозначної відповіді на питання не існує, так як досліджень про вплив лазера на вагітних і годуючих немає. Їх не будуть робити і в майбутньому, через етичні міркування, а також заборону на законодавчому рівні.
Тому, мама приймає рішення про доцільність лазерної епіляції при лактації разом з фахівцем по ГВ та акушером-гінекологом. Або самостійно, дізнавшись суть процедури, уважно вивчивши види протипоказань та відгуки інших годуючих мам.
Особливості лазерної епіляції
Епіляція лазером – це руйнування променем волосяного мішечка. Впливає лазерний промінь тільки на волосся в активній фазі росту (анаген). Волосся, яке знаходиться в стані спокою (телоген), з часом переходить в стадію зростання. Таким чином з’являються нові волоски, на які ще не впливали.
Щоб видалити всі волоски потрібен курс: 6-8 процедур лазерної епіляції, в залежності від кольору волосся.
Залежно від типу лазерної установки, процедура може бути болючою, неприємною або абсолютно безболісною. Щоб зробити процес безболісним, лазер охолоджують (докладніше – в пункті про апарат MOTUS AX).
Лазерна епіляція під час лактації: протипоказання
Перед проведенням лазерної епіляції в будь-якому випадку необхідно дивитися, чи немає у вас абсолютних або відносних протипоказань.
Абсолютні протипоказання, це заборони, які життєво важливо не переступати. До них відносяться:
- захворювання серцево-судинної системи;
- фотодерматози (підвищена чутливість до світла);
- герпетичні інфекції в стадії загострення;
- онкологічні захворювання;
- гостра форма шкірних захворювань;
- будь-які порушення цілісності шкіри;
- прийом медикаментів на основі вітаміну А.
Відносні протипоказання, це ті, які не несуть великого ризику для здоров’я. Але їх все одно потрібно враховувати:
- алергічні реакції;
- цукровий діабет;
- варикозне розширення вен;
- незначні пошкодження шкірного покриву.
Грудне вигодовування при лазерній епіляції теж є відносним протипоказанням. Лікарі не забороняють проходження процедури, але частіше рекомендують під час годування малюка використовувати альтернативні методи видалення волосся, наприклад, такі як гоління. З іншого боку, якщо ви прекрасно себе почуваєте і вважаєте, що абсолютно безболісна 15-хвилинна процедура для гладкості шкіри додасть вам більше впевненості в собі. Чому б і ні?
У нашому салоні кілька годуючих мам проходили курс лазерної епіляції. Відгуки тільки позитивні, а процедура не вплинула на кількість грудного молока і його якість.
Активні гормони або що потрібно знати про епіляцію при ГВ?
У період вагітності та годування груддю гормональний фон жінки нестабільний.
Андрогени, які виробляються в корі надниркових залоз, синтезуються в естроген. Коли підвищується рівень цього гормону в крові, на шкірі з’являється більше небажаного волосся. Крім того, що кількість волосся збільшується, воно стає темнішим, жорсткішим і швидше росте.
Тому, фахівці нашого Центру попереджають, що не дивлячись на те, що в період лактації робити лазерну епіляцію не заборонено, процедура може бути не настільки ефективною, як після завершення ГВ. Крім того, є ймовірність появи на шкірі гіперпігментації.
Олександритовий лазер – процедури без болю
Чому не можна проводити більшість салонних процедур вагітним і годуючим? В першу чергу, щоб уникнути болю і психологічного дискомфорту. Це відноситься і до лазерної епіляції при грудному вигодовуванні. Так як деякі лазери різко нагрівають шкіру, у людини виникає природна реакція – біль.
Епіляція за допомогою лазера MOTUS AX, який використовується в нашому салоні – виняток. Його робота побудована таким чином, що сапфіровий наконечник охолоджується до 15 градусів. Шкіра не нагрівається до високої температури, не травмується і болю немає. Тільки легкий холодок.
Друга перевага апарату MOTUS AX – не потрібна спеціальна підготовка до процедури. Через 3 дні після епіляції можна спокійно засмагати і гуляти на сонечку з малюком. Особливого догляду за шкірою після епіляції теж не потрібно.
Третій плюс олександритового лазера – з його допомогою видаляється волосся будь-якого кольору (не тільки темного).
Якщо ж ви почали до вагітності курс лазерної епіляції, лікарі рекомендують припинити процедури і відновити їх після народження дитини або після завершення грудного вигодовування.
Детальніше – в матеріалі «Лазерна епіляція під час вагітності»
Давайте зробимо вашу шкіру гладкою!