Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції?

Напевно не раз вам доводилося чути про відмінність у типах шкіри і те, що ці відмінності можуть впливати на ефективність лазерної епіляції. Давайте розглянемо, чи так це насправді і чи потрібно приділяти цьому увагу.

Щоб відповісти на це питання, давайте спершу з’ясуємо, що таке “фототип шкіри” і звідки взагалі походить це поняття? 

Поділ шкіри за  “фототипами” з’явився досить давно і був введений ще у 1975 році відомим американським дерматологом Томасом Фіцпатріком. Саме він одним із перших зауважив, що шкіра різних відтінків по різному реагує на ультрафіолетове випромінювання. Тільки ці відкриття були зроблені зовсім не в контексті впливу “лазерного випромінювання” на шкіру. Доктор Томас займався лікуванням псоріазу, який на той момент проводився з допомогою фотохіміотерапії. На той момент, для визначення дозування кількості препарату метоксалу медики відштовхувалися лише від кольору очей та волосся пацієнта, не беручи до уваги колір шкіри. Та поступово вони прийшли до висновку, що лише кольору волосся та очей не досить для правильного визначення дозування ліків, бо пацієнтам із темною шкірою те дозування, яке використовувалося для світлошкірих людей, виявилося надмірним. Саме це спонукало доктора Фіцпатріка, грунтуючись на своєму багаторічному досвіді, запропонувати умовну шкалу поділу шкіри за “фототипами”. Ця шкала відтінків шкіри і відома сьогодні як “фототипи шкіри за Фіцпатріком”.

Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції? фото

Оскільки доктор Фіцпатрік, зокрема, опирався на методики лікування з використанням “ультрафіолету”, то його напрацювання стали суттєвим підґрунтям для подальших досліджень на цю тему. Тому запропонований цим науковцем поділ на фототипи “прижився” і активно використовується й сьогодні у багатьох сферах.

Отже, ми з’ясували, що колір шкіри та її реакція на сонячне випромінювання прямо пов’язані між собою. Варто зазначити, що приналежність шкіри до певного фототипу визначаються виключно “на око”. Немає жодного спеціального обладнання, яке могло б у цьому допомогти.

Чи можна визначити фототип шкіри самостійно?

Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції? фотоБезумовно – так. І опиратися у його визначенні ми будемо не лише на “колір” шкіри, а й на ваш досвід перебування на сонці.

I фототип – найсвітліша шкіра. Сюди можна віднести альбіносів та природних блондинів. Колір шкіри та волосся світлі. Шкіра максимально вразлива до сонця, не містить або містий вкрай мало меланіну, внаслідок чого майже завжди виникає сонячний опік. Для безпечного перебування під сонцем рекомендуються креми із максимальним ступенем захисту шкіри SPF.

II фототип – світла шкіра. Світлорусе волосся, природні темні блондини. Ця шкіра все ще досить вразлива до ультрафіолету, але на відміну від першого фототипу, здатна злегка засмагати при наявності сонцезахисних кремів. Без них така шкіра також дуже швидко піддається сильним сонячним опікам.

III фототип – “середньоєвропейська шкіра”. Така шкіра може бути доволі світлою від природи, але разом з тим, вона гарно засмагає. Ймовірність сонячних опіків є, але значно менша, ніж для першого і другого фототипів. Можна сказати, що із використанням крему SPF 25 або SPF 30 ви здатні швидко отримати красиву і рівну засмагу.

IV фототип – “середземноморська шкіра”. Це шкіра із легким світло-коричневим відтінком, яка вже містить в собі достатньо меланіну. Засмага для такої шкіри вважається відносно безпечною навіть без використання сонцезахисних кремів. Вона завжди гарно і швидко засмагає, тож ризик сонячних опіків мінімальний.

Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції? фото

V фототип – “індонезійська шкіра”. Така шкіра містить багато меланіну і має коричневий колір. Ця шкіра містить природній захист від сонця, тож стійка до опіків. Люди із цим фототипом шкіри ніколи не мають сонячних опіків та не потребують сонцезахисних кремів. Їх шкіра дуже добре реагує на сонце та може ставати ще темнішою при засмазі.

VI фототип – “африканська шкіра”. Це самий темний із усіх можливих відтінків шкіри. Вміст меланіну у шкірі максимальний з народження. Таку шкіру неможливо “спалити на сонці”, сонцезахист цій шкірі подаровано природою, тож жодних кремів вона не потребує.

Цікаво, що колір значків емодзі у телеграмі розроблений із урахуванням цих умовних фототипів з тією відмінністю, що I і II фототипам у ньому відповідає один (самий світлий) емодзі.

Отож, ми вже розглянули поділ за фототипами і знаємо, як їх визначати. Та досі залишається відкритим запитання – як же саме фототип шкіри впливає на лазерну епіляцію?

Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції? фото

Ми багато говорили про вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру. Однак лазер – це зовсім інший тип променів, то до чого ж тут “фототипи шкіри”?

Так, справді, ультрафіолетове випромінювання здатне впливати лише на верхні шари шкіри, змушуючи її виробляти  велику кількість меланіну, завдяки якому наша шкіра і отримує засмаглий вигляд. Натомість, лазерне випромінювання проникає у глибші шари шкіри та ніяк не впливає на її колір. Однак є певна особливість – принцип видалення волосся лазером полягає у тому, щоб знищити волосяні цибулини, які знаходяться у глибших шарах шкіри, впливаючи на наявний у них пігмент меланін – той самий, який виробляється у шкірі під час засмаги. Волосина, яка містить у собі достатньо меланіну (а саме він робить її темною), накопичує в собі велику кількість тепла та руйнується під його дією. Тож після обробки лазером – така волосина більше не ростиме, а безболісно виштовхнеться зі шкіри.

 Оскільки на різних ділянках шкіри волосяні цибульки “залягають” на різній глибині, лазерна установка спроектована так, щоб майстер міг зменшувати чи збільшувати глибину проникнення лазера, а також регулювати потужність впливу на обраний обшар шкіри. Відтак, якщо шкіра від природи насичена великою кількістю меланіну, то внаслідок впливу лазером можуть бути пошкоджені не лише волосяні цибулинки, які ми хотіли усунути, а й сама шкіра. Як наслідок – можливий зовнішній термічний опік. Саме так було довший час на обладнаннях і лазерах попередніх поколінь.

Однак сучасне обладнання, на якому працюють фахівці з лазерної епіляції у салоні LaserVille, не має таких обмежень. Новітня лазерна установка під назвою MOTUS AX від виробника DEKA дозволила зняти величезну кількість обмежень, які існували раніше. Нова методика виконання процедури – це епіляція в русі за запатентованою технологією MOVEO. Постійний рух насадки унеможливлює “перегрівання” шкіри. Разом із цим, лазер оснащено унікальною охолоджуючою насадкою із сапфіровим наконечником, яка не дозволить вашій шкірі “перегрітися” чи отримати опік. Завдяки цьому, процедура на обладнанні MOTUS AX цілком безболісна на ВСІХ, навіть на самих чутливих ділянках шкіри. Немає необхідності у використанні жодних знеболюючих кремів до чи після процедури.

На що у такому разі впливає фототип шкіри?

  • Як фототип шкіри впливає на ефективність лазерної епіляції? фотоФототип шкіри у першу чергу враховується для того, щоб обрати оптимальні індивідуальні налаштування лазерної установки. Навіть для людей із засмаглою шкірою можливе ефективне видалення волосся. Налаштування лазерної установки будуть обрані так, що ви не отримаєте жодних опіків, а бажаний результат не забариться. 
  • Тож фототип шкіри впливає на загальну тривалість курсу. Якщо, до прикладу, ви нещодавно засмагали, то для вас будуть обрані “лагідніші” налаштування, з урахування “сонячних ванн”, щоб не зашкодити вашій шкірі. Тож для людей із темнішою шкірою може знадобитися трошки більше сеансів, ніж зазвичай, але засмага (або темна від природи шкіра) більше не є протипоказанням для проведення процедури.
  • Якщо у вас зовсім світла шкіра, а також волосся (при цьому ви не альбінос і волосся, яке ви хочете видалити – не сиве), то процедура також можлива. Але, як і у попередньому разі, курс буде довшим, ніж зазвичай, бо світле волосся містить дуже мало меланіну.
  • Найкоротший курс для повного видалення волосся (6 процедур) можливий у випадку ідеальних обставин, коли у вас максимально темне волосся і відносно світла шкіра, що більше характерно для третього фототипу.

Як бачимо, колір шкіри і волосся загалом впливають на процедури лазерної епіляції. Тривалість курсу може бути більшою чи меншою, але вкінці цього шляху вас чекатиме ідеально гладенька оксамитова шкіра.

Запрошуємо Вас спробувати безпечну та 100% безболісну лазерну епіляцію у салоні LaserVille та відчути, що з новітніми технологіями бездоганна шкіра – це надзвичайно просто.

Лазерна епіляція LaserVille
Уточнити деталі, отримати консультацію і записатися на прийом, можна за телефонами (viber, telegram):
+38 097 756 15 58, +38 050 756 36 02, +38 093 249 03 04  або на сторінці контакти

Читайте і залишайте відгуки на нашому сайті або в гугл картах.

Поділіться сторінкою з друзями, нехай їх шкіра також буде гладкою!

Залиште, будь ласка, свій відгук!

Підписатися
Сповістити про
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Меню