Лазерна епіляція – найбільш ефективний і безпечний метод видалення волосся. На відміну від традиційних методів, лазерна епіляція не викликає побічних ефектів, економить ваш час та гроші.
Як боротися з волоссям в проміжках між процедурами та чому після лазерної епіляції не можна вищипувати волосся, читайте в нашій статті.
Процес епіляції лазером: як все відбувається
Епіляція олександритовим, рубіновим або діодним лазером – це опромінення обраних ділянок шкіри спрямованим променем світла. Процес складається з декількох етапів:
- Пігмент меланін, що міститься в корені волосся, поглинає відповідну кількість світла лазерного променя.
- Отримане тепло руйнує фолікул і клітини, які беруть участь у формуванні нової волосини.
Таким чином при епіляції лазером знищується все волосся з достатньою кількістю меланіну, а саме темні та в активній фазі росту. Як наслідок, волосяна цибулина безповоротно пошкоджується, а ріст волосся припиняється. У той же час лазерний промінь проникає глибоко в шкіру, не пошкоджуючи її поверхню і навколишні тканини, і залишається нейтральним для інших функцій організму.
Варто враховувати, що волосся росте по-різному. Частина – знаходиться у фазі росту (анаген). Це волосся видиме на шкірі та реагує на світло лазера. Інша частина знаходиться в фазі спокою (катаген), яка триває від 3 до 8 тижнів.
Ось чому сеанси лазерної епіляції треба повторювати. Як правило, це цикл з 6-8 процедур, які проводять з інтервалом в 1-2 місяці. Після кожного сеансу волосся продовжує рости, але через 2-3 тижні воно майже повністю випадає. Період «безволосся» триває 1,5-2,5 місяці. Після закінчення цього часу з’являються нові волоски, саме тоді слід провести ще одну обробку. Після кожної процедури кількість волосся, що відростає, зменшується.
30-40% темного волосся перестає рости вже після першого сеансу лазерної епіляції, а після трьох процедур його кількість досягає 80-92%. Залишаються тільки тонкі, світлі і непомітні, в фолікулі яких занадто низький вміст меланіну.
Як боротися з відростанням волосся між процедурами?
Помітний ефект з’являється після кожної процедури лазерної епіляції. Волосся слабшає, випадає, його стає все менше. Однак це не означає, що його не буде зовсім. Тому, між сеансами можна голити волосся і користуватися кремами для депіляції.
Але волоски не можна видаляти восковими смужками, методом шугарінгу, пінцетом, або іншими пристосуваннями, які впливають на цибулину. Це категорично заборонено, так як може негативно вплинути на ефект курсу епіляції в подальшому.
Чому після лазерної епіляції не можна вищипувати волосся?
Вищипування, як спосіб видалення, призводить до дегенерації фолікул. А значить, під час сеансу ослаблене волосся не захопиться лазерним світлом і лазер буде працювати не так, як хотілося б.
Лікарі косметологи виділяють наступні причини, чому не можна прибирати волосся методом вищипування після лазерної епіляції:
- лазер коагулює судини та спалює фолікул, тоді як механічне видалення тільки травмує його, після чого волосся відновлюються;
- лазер не може визначити місце впливу, оскільки цибулина була видалена;
- цибулина повинна бути цілісною між сеансами лазерної епіляції, інакше важко буде досягти бажаного ефекту;
- лазер діє на меланін, якщо ж волосся вирвали з коренем – лазерний промінь на нього не подіє, і через тиждень-другий знову почнеться зростання;
- час між процедурами розраховується таким чином, щоб більшість волосся було в стадії росту.
Пам’ятайте! Висмикуючи волосся, ви подовжуєте курс епіляції, і знадобиться, приміром, не 6-8, а 10-12 процедур курсу. А чи варто переплачувати за процедури, яких могло б не бути?
Чого ще слід уникати при лазерній епіляції?
Перед процедурою шкіра повинна бути чистою і поголеною. Краще голити волосся новою бритвою, яка не подразнює шкіру. Бажано поголитися за день до процедури лазерної епіляції, а можна і в день сеансу. Крім цього:
- забороняється наносити косметику на ділянку шкіри за день до процедури;
- не варто вживати алкоголь;
- не можна використовувати креми, парфуми, лосьйони і дезодоранти в день відвідування салону.
Чого ще не можна робити після епіляції лазером?
купатися в басейні;
- ходити до сауни;
- приймати гарячу ванну;
- засмагати та користуватися автозасмагою;
- використовувати препарати з вмістом спирту;
- робити пілінг.
Після нашого олександритового лазера з охолоджуючим наконечником, шкіра може злегка подразнюватися, але це явище проходить через кілька годин, а не через кілька днів – як після діодного лазера. По завершенню процедури заспокоїти подразнення ви можете за допомогою лосьйону та крему на основі пантенолу. Але головний ключ до успіху в повному видаленні – дотримання правил до і після процедури.
Автор статті
Гордійченко Аліна
Косметолог, Спеціаліст з лазерної епіляції