Початком ери лазерної епіляції вважають 1960 рік, коли американський фізик Теодор Мейман розробив перший твердотільний лазер.
Перший рубіновий лазер
У якості активного середовища оптичного генератора вчений використовував кристал штучного рубіну.
І хоча з часом лазерні установки стали вдосконалювати та зробили їх універсальним інструментом, сфера використання якого практично необмежена, сучасники Меймана дали назву винаходу – «a solution looking for a problem» – «рішення, яке шукає проблему».
Бо дійсно, перший лазер із рубіновим стрижнем і срібним резонатором був хоч і революційним, та дорогим і ненадійним.
Коли ним намагалися впливати на волосяні цибулини, суміжні тканини перегрівалися, а велика довжина імпульсу занадто “затягувала” процедуру.
У 1962 році було винайдено перший напівпровідниковий лазерний діод, який працював у видимому діапазоні спектру. Після удосконалення цього діоду створили лазерні діоди неперервної дії, які могли функціонувати при кімнатній температурі.
У 1964 році, знову ж таки, на основі винаходу Меймана, створили перший пристрій для лазерної епіляції з активним середовищем із алюмо-ітрієвого гранату (неодимовий лазер).
Це був лазер YAG (твердотільний), який серед багатьох інших подібних установок визнала FDA – американська агенція по контролю якості продуктів, медикаментів та косметичних засобів.
Над діодними лазерами проводили досліди ще в 80-ті роки. Та перший діодний лазер, який визнала асоціація FDA, випустили на ринок лише у 1995 році.
Теорія селективного фототермолізу для створення лазерів
Більшість розробленого обладнання, як і прототип Меймана, було недостатньо дієвим для комерційного використання. Безпечна лазерна епіляція у сьогоднішньому значенні з’явилася лише із появою досліджень на тему селективного фототермолізу.
Теорію селективного фототермолізу довела група американських вчених у 1986 році. Та лише у 1996 році на основі цієї теорії було створено лазерний апарат, який вийшов на комерційний ринок.
Якщо коротко, то суть селективного фототермолізу в тому, що лазерний промінь впливає на різні компоненти шкіри по-різному. Основні складові, що поглинають світло – вода, меланін і гемоглобін. Спектр поглинання світла цими складовими різний.
Знаючи це, та оптимізувавши спектр випромінювання пристроїв зі штучним джерелом світла і тепла, вченим вдалося досягнути дії лише на фолікул, де сконцентрована максимальна кількість меланіну.
При використанні лазерних імпульсів меланін нагрівається і відбувається руйнування оточуючих його клітин всередині волосяних цибулин. Це призводить до загибелі активних фолікул та послаблення тих, що у фазі спокою.
На принципі фототермолізу грунтується і багато інших процедур, які дозволяють покращити стан шкіри, позбавитися від пігментації, зморшок, забезпечити ліфтинг тканин. Для цього використовуються неодимові, діодні та олександритові моделі.
Рубінові, неодимові та олександритові
У 1990-х роках відбувся бурхливий розвиток лазерних технологій. Почали випускати безліч діодних, олександритових та неодимових лазерних установок.
Та одні із них робили процедуру видалення волосся болючою. Іншими неможливо було впливати на темну, смагляву шкіру.
Сьогодні ви маєте можливість відчути всі переваги лазерного обладнання останнього покоління.
Головним плюсом сучасних апаратів є можливість регулювати характеристики імпульсу. Це дозволяє робити видалення ефективним на різних типах шкіри та на волоссі різного кольору.
Крім того, обладнання дозволяє скоротити час процедур та їх кількість, зробити комфортним перебування у косметологічному салоні.
А ще кожний виробник турбується про те, щоб процедура була безболісною. Тому велике значення надається системам охолодження шкіри.
Чому саме Motus AX?
Установка, яку використовуємо у LaserVille, базується на олександритовому лазері. Але це вже нове покоління олександритових лазерів, яке дає ефект на всіх типах шкіри.
Динамічна епіляція, запатентована компанією DEKA, що відбувається у постійному русі, дозволяє вам отримати всі переваги сучасного видалення волосся.
Це абсолютно безболісно. Бо потужна система охолодження знижує температуру насадки до 15 градусів Цельсія.
Тому ви не відчуваєте дискомфорту, як при епіляціїї, наприклад, на звичайному олександритовому або діодному лазері.
В той же час система дає можливість для різних типів шкіри та кольору волосся обирати найдієвіші параметри. Тут регулюється час впливу, частота та тривалість імпульсу.
Майстри, які проходять профільне навчання у виробника апарату, розуміються на відмінностях та тонкощах роботи з різними протоколами (вбудованими налаштуваннями).
А ще наш апарат неможливо використовувати при вичерпаному ресурсі лампи – він сам автоматично вимикається.
Курс процедур на динамічному олександритовому лазері дасть вам результат, про який ще кілька років тому можна було тільки мріяти – ваша шкіра без волосся. Гладенька та шовковиста. До неї весь час хочеться торкатися.
І ви маєте тільки приємні спогади про час, проведений у салоні епіляції.
Автор статті
Ярмоліч Юлія
Лікар, спеціаліст з лазерної епіляції